Увійти Зареєструватися

Вхід у аккаунт

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене
2e89225431c3f6741b7721c632d85dd9.jpg
f84f777d96e8ab67a514a9bda016a497.jpg
093d628311fa1f0b07bfb4e5fb4c0c47.jpg
Інтерв'ю


Туомас Холопайнен та прекрасні факти про світ

Додано: Ср., 10 трав. 2017 Переглянуто (разів): 793

Навколо яскравого вогнища згустилася темрява, вітер шумить в листі дерев, перетворюючись на багаття - м'яку силу з тепла і диму. Зараз друга половина листопада, йде дощ, який місцями просочується крізь дах.

Туомас спокійно проводить суботу. За спиною двадцятирічна історія Nightwish і тур, тривалістю в півтора року.

"Я запитав гурт: а що як ми всі трохи відпочинемо після туру? Нам би це не завадило. Всі погодилися, що це гарна ідея, і ось ми тут".

У початковій школі Туомас був одинаком.

"У мене було мало друзів, але я і не хотів, щоб їх було багато. Я провів своє дитинство, гуляючи на узліссі чи в полі. Фродо і Більбо, Хьюї, Дьюї і Луї (каченята Біллі, Віллі і Діллі) були моїми найкращими друзями. Ця самотність не була самотністю в поганому сенсі цього слова. Я уявляв собі, що гуляю по ельфійських стежках і радію з ельфами. Для мене було щастям проводити час подібним чином".

Туомас ніколи не був міською людиною. Пізніше він вивчав біологію і жив в Куопіо - цього досвіду міського життя йому вистачило назавжди.

"Людина дуже часто вважає за краще те, до чого звикла. Я виріс в Кітее, можна сказати, посеред лісу, звідси і пішло моє бажання і далі залишатися ближче до лісу і до озера".

У природі Туомас чує музику. Завдяки щоденним прогулянкам по лісі в його голові народжується нова мелодія, тема пісні і різні ідеї. Це ніколи його не покидає.

"Є речі, які просто потрібно випустити з себе".

Є щось неймовірне, що дозволяє вам розпізнати фінську мелодію, її акорди та меланхолію. Туомас описує музику Nightwish як щось органічне, і було б дивом, якби вона залишилася такою ж, якби він провів дитинство у великому місті.

"Так, це важлива частина самоідентифікації Nightwish - те, що її учасники є сільськими хлопцями та дівчатами. Це приносить в гурт наївність, невинність і дух безтурботного дитинства. Природа є великим контрастом для сучасного світу, що вічно метушиться. Іноді я помічаю, що телефон весь час знаходиться у мене в руці або я сиджу за комп'ютером, дуже важко від цього відірватися, таке собі "відчуття потрібності". У лісі або на березі озера це почуття зникає. Спочатку мені здається, що я просто займаюся нічогонеробленням, просто ходжу або гуляю, але потім я усвідомлюю, що так і повинно бути. І ніяк інакше".

Sacrament of Wilderness розповідає про те, як людина приручила вовка. Останній же альбом Endless Forms Most Beautiful повністю присвячений природі і науці, диву життя: еволюції. Туомас каже, що написання даного альбому для нього було безцінним духовним досвідом.

"Еволюція сама по собі очевидна, але коли я читав Докінза, я зрозумів наскільки вона поетична в тому, що може усвідомити саму себе. Це величезний досвід - зрозуміти, що кожна жива істота на цій планеті є нашим родичем, у нас у всіх є загальний предок. Майже чотири мільярди років тому ми йшли по одній стежці. Подумайте, ваш батько, батько вашого батька, батько батька вашого батька... і ця лінія не переривалася протягом 4 мільярдів років. Ми всі - нащадки тих, хто вижив, і це ще м'яко сказано".

Туомас показує на вогнище: "У цієї берези, яка тріщить в багатті, і у нас - загальний предок. Цей факт - одна з найпрекрасніших речей на землі, і дуже важливо для добробуту людства, розуміти, що у всього в природі є взаємозв'язок, і людина не вінець її творіння, а всього лише частина" - говорить Туомас.

"Ми не змогли вмістити все це на одному диску, тому цілком ймовірно, що буде продовження". Безліч великих відстаней ще не подолані Туомасом. "Більшість з них знаходиться на Алясці. Це дивне місце, в ньому є свій містицизм. В одному з найулюбленіших фільмів на всі часи - "В диких умовах", тільки милістю дикої природи людині вдається залишитися в живих. Тому туди потрібно йти з гідом, щоб не бути з'їденим ведмедями". Протягом багатьох років Туомас мріяв провести місяць в Лапландії, далеко від людей. Місяць в дикій природі. Один на один із самим собою. "Я хочу випробувати почуття ізоляції і самотності, дух виживання. Зібрати найнеобхідніше, що мені може стати в нагоді протягом місяця, в рюкзак, а решту добувати самому".

Дощ, грім, холод та блискавка

Наприкінці літа Туомас планує піти у піший похід, милуватися вогнищем, їсти, пити – насолоджуватись простими речами серед фінської Лапландії.

"Коли я знаходжуся в поході, я проходжу близько трьох кілометрів кожен день та сплю посеред пустелі. На мою думку, в таких місцях є запах поту, дощу, холоду і ще раз холоду, але це дарує відчуття катарсису. Те, що очищує", - говорить Туомас.

Він любить ходити в походи разом з друзями – Тоні Какко та Тімо Раутіаіненом.

"Ми матимемо тиждень в серпні, і ми збираємось піти в похід. Ця подорож буде разом з іноземцями, які ніколи не були у Фінляндії, але хто хоче поблукати нею. Як сказано в моїй улюбленій цитаті з фільму "В диких умовах" - "Щастя має значення тільки тоді, коли є з ким його розділити".

Додаткова інформація

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Інтерв'ю & статті

Блоги фанів

Facebook