Увійти Зареєструватися

Вхід у аккаунт

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене
2e89225431c3f6741b7721c632d85dd9.jpg
f84f777d96e8ab67a514a9bda016a497.jpg
093d628311fa1f0b07bfb4e5fb4c0c47.jpg
Інтерв'ю


Туомас Холопайнен про створення AURI і новий альбом Nightwish

Додано: Чт., 18 січ. 2018 Переглянуто (разів): 551
Туомас Холопайнен про створення AURI і новий альбом Nightwish Туомас Холопайнен про створення AURI і новий альбом Nightwish

Трой:

Ну що ж, реклама і гра з просування альбому почалися, і ми рушимо до релізу дебютного альбому нового проекту Auri навесні. Ми вже даємо інтерв'ю по телефону, але скоро вирушимо втрьох в тижневий прес-тур/гастрономічну подорож Великобританією, Францією, Німеччиною, Швецією та Фінляндією. Ви знайдете нас в кращих індійських ресторанах.

Ось перше опубліковане (вражаюче об'ємне) німецьке інтерв'ю нашого провидця-клавішника і мого дорогого друга, єдиного і неповторного Туомаса.

Ще багато чого попереду...

 

AURI

«Цілий новий світ відкрився для мене. Я не можу навіть сказати, що саме сталося, але робота з AURI дала мені багато, і я знову відчуваю натхнення».

Туомас Холопайнен

Далеко від «тут і зараз»

Все починається з бачення. З уяви віртуоза, що привітно витає в повітрі та складається з багатогранних фрагментів і ідей, які поступово стають все більш конкретними, повільно знаходять форму і нарешті формують зі свідомості своїх творців новий проект. Абсолютно несподіваний, це просто природно поточний процес. Саме це сталося з цими трьома видатними, успішними в усьому світі музикантами, які створили музичний діамант у вигляді AURI, який сяє навіть яскравіше, ніж Полярна Зірка на нічному небі. Йоханна Куркела, Туомас Холопайнен і Трой Доноклі - харизматичні головні герої, які стоять за AURI - відправляються разом зі своїм однойменним дебютом в казкову подорож крізь час і простір, далечінь від «тут і зараз», нагадуючи нам про фантастичні пригоди Аліси в Країні чудес.

Нас чекають великі каскади звуку, повні чарівних і сюрреалістичних моментів, які зачіпають всі почуття, іноді сумні і замріяні, потім знову жваві та інтенсивні. AURI прославляють епічно-романтичний етно-поп, який ніби ширяє в незвичайних сферах, які, хоч і не відчутні, але дають волю багатогранним звуковим пейзажам, наповненим потужними образами. Ці звукові каскади засновані на кельтській традиційній музиці, атмосферно-кінематографічній послідовності снів, меланхолійних мелодіях з невеликим нальотом перетвореного містицизму. Прекрасне аранжування незбагненною глибини.

Ідеальний симбіоз

Проект AURI прийшов до життя за допомогою віри трьох пристрасних артистів, які відчували необхідність створення музики, яку вони не могли описати, сформованої просто гармонійним симбіозом. У 2011 році у групи вперше з'явилася ідея зробити щось разом: «Ми знаємо один одного вже давно, і в житті ми дуже хороші друзі. Ми бачимося постійно і зрозуміли, що маємо схожі музичні стилі. Ми думаємо про музику одне і те ж, нам подобається одна і та ж музика, і ми любимо створювати музику. Так що це було очевидно для нас - створити спільний проект, щоб зрозуміти, що ми можемо зробити разом. Нам просто було цікаво. До цього моменту Трой вже написав пісню під назвою «Aphrodite Rising». Ми записали демо цієї пісні, і у нас з'явився абсолютний ентузіазм, тому що ми відразу зрозуміли, що у нас все вийде і що ми обов'язково повинні записати повноцінний альбом».

На жаль, тоді не було часу, і проекту довелося почекати кілька років. «Nightwish були зайняті, і Йоханна була занурена у сольні альбоми. Час був невідповідним, але ідея нас не відпускала», - згадує Туомас. «Але коли ми вирішили взяти рік відпустки для Nightwish в 2017, було ясно, що настав момент зібрати все разом і подивитися, що у нас виходить. Ми написали нові пісні, злітали в Корнуелл для фотосесії і записали альбом влітку у мене вдома в Фінляндії. Трой зіграв свої партії в Англії. У нас також взяли участь обрані гості з Нідерландів і Великобританії. Кожен зробив приголомшливу роботу, і ми звели все разом у вересні».

Цілий новий світ

Що характеризує AURI і що весь час на виду - так це прекрасний зв'язок, що об'єднує талановите тріо.

«Одна з моїх улюблених цитат - слова британського композитора Ральфа Вона Вільямса (1872 - 1958), який одного разу сказав в інтерв'ю: «Людям ніколи не приходить в голову, що людині просто хочеться написати музичний твір», - цитує фінський музикант.

«Це було його філософією в написанні музики, і це дуже актуально і для AURI! Ніяких прихованих смислів; нам просто подобається створювати музику разом. Що чуєш - те і отримуєш. В основному, в Nightwish відбувається той же процес. Я не бачу тут великої різниці, крім одного: Nightwish виросли в величезне чудовисько, там зовсім інша динаміка. А тут AURI - абсолютно новий проект з трьох чоловік, які починають з чистого аркуша».

Основна причина, по якій Туомас зробив перерву на рік у творчості Nightwish - він відчув, що досяг абсолютної вершини як автор пісень і композитор із найновішим шедевром «Endless Forms Most Beautiful», особливо - на його останній пісні. «The Greatest Show On Earth».

Він зітхає: «Я не міг писати нічого серйозного, пробував писати під час перерви, але застрявав. Здавалося, що мені нічого не допоможе. Я відчував, що в мене не залишилося нерозказаних історій, і це було дивно. Я не хотів працювати над музикою взагалі в той момент, я взагалі не хотів працювати над Nightwish. Але з AURI я знову сфокусувався. І коли фінальна копія опинилася у нас в руках, немов відкрилися всі дамби, і наступні два місяці я не займався майже нічим, крім Nightwish і роботи над великою кількістю нових пісень. Цілий новий світ відкрився для мене. Я не можу навіть сказати, що саме сталося, але робота з AURI дала мені багато, і я знову відчуваю натхнення».

Небесний метал

AURI - результат спільної пристрасті. Кожен брав участь у всьому. Однак Туомас Холопайнен не хоче розповідати занадто багато про пісні і історії за ними, «оскільки слухачі повинні придумати свої історії до пісень - в кінці кінців, саме це робить альбом таким прекрасним. Він живе в уяві кожної людини!» - каже композитор. «Але я можу сказати, що зміст і тексти деяких пісень натхненні книгами Патрика Ротфусса. Може бути, люди, які знають ці книги і ці історії, розпізнають деякі паралелі і деякі сценарії, але повірте мені - альбом відповідає набагато більшому».

Коли Туомас описує AURI своїми словами, він не може стримати усмішки.

«Кілька днів тому ми розмовляли з гуртом і думали, як краще всього описати це. Нам в голову прийшло два терміни: Музика з Кроликової Нори і Небесний Метал. Зрозуміло, ви зможете почути вплив фолк-музики, кельтської музики, саундтреків - всієї тієї музики, яку ми любимо і якою захоплюємося, але визначити стиль дійсно неможливо. Я залишу це слухачам».

Тур поки не запланований, але одне вже точно відомо: «Буде більше одного альбому!» Так що відкиньтеся на спинку, закрийте очі і дозвольте собі зануритись у глибину. Світ, повний чудес, чекає на вас по той бік дзеркала. Ви готові?

Додаткова інформація

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Інтерв'ю & статті

Блоги фанів

Facebook