Увійти Зареєструватися

Вхід у аккаунт

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене
2e89225431c3f6741b7721c632d85dd9.jpg
f84f777d96e8ab67a514a9bda016a497.jpg
093d628311fa1f0b07bfb4e5fb4c0c47.jpg
Інтерв'ю


Новий альбом Nightwish та свіжий погляд на Auri

Додано: Пт., 08 лют. 2019 Переглянуто (разів): 196

Інтерв’ю Туомаса Холопайнена для Grasser Production. Новий альбом Nightwish, свіжий погляд на Auri.

Отже, сьогодні ми спілкуємося з Туомасом з фінських метал-легенд Nightwish. Вітаю!

Дякую! Легенди? Вже? Правда? Ну добре.

Отже, 2018 став дуже важливим роком для Nightwish. Ви випустили новий альбом Decades в березні та рушили у тур після цього. Чим цей альбом особливий для вас та як ви обрали 22 пісні, що є у збірці?

Я слухав всі альбоми у хронологічному порядку. Зробив це вперше. Після цього я просто обрав пісні, необов’язково найкращі, проте найбільш важливі, намагаючись зробити щось на кшталт загального огляду розвитку групи. Деякі із виборів, що здійснені, були достатньо очевидними. Зокрема Dead Boy`s Poem просто мала бути там, тому що є в певному сенсі «квінтесенцією» Nightwish. Але так, деякі, наприклад Kinslayer, що з певних причин навіть не були випущені як сингли та не є серед найбільш відомих наших пісень, як я відчував, також мали бути там, на відміну від, зокрема, Wishmaster. Так що я просто сформував цей перелік, показав його членам групи, менеджменту і лейблу, і всі одразу погодились, що так, це ідеальний вибір.

Враховуючи що це потребує глибокого планування, настільки великий вплив ви (група) маєте на стейдж продакшн та дизайн?

Насправді, група тримає під контролем усі аспекти, коли справа доходить безпосередньо до стейдж продакшену, наприклад те, що ми вдягаємо… Ну, я маю на увазі, що перестав вдягати одяг, який виглядає добре, проте не є комфортним, років десять тому. Ми маємо певні уявлення щодо того, що ми плануємо одягати. Це не має бути щось занадто барвисте. Також ми дуже залучені у все, що стосується візуальних ефектів під час наших виступів.

Отже, 2018-й став двадцятою річницею для вас як групи. Чи є якісь цілі для Nightwish, які ви ще б хотіли досягти?

Персонально моєю, як і інших членів групи, метою є бути здатними робити хорошу музику й надалі. Піднімати те мистецтво, що ми створюємо, на новий рівень. Зберігати його цікавим. Знаходити нові шляхи вираження себе та тих історій, що ми хочемо розказати. Це, безумовно, найпотужніша рушійна сила для нас. Це не про те, щоб стати №1 в Америці чи Британії, або влаштувати масштабне стадіонне шоу де-небудь. Так, це можуть бути приємні здобутки, звичайно, проте все починається з прагнення створити найкращий альбом, з тих що ми коли-небудь робили.

Добре. То це ваш найбільший тур, так?

Думаю так, в певному сенсі. Наприклад в Кракові і Празі ми зібрали по 16,000 людей, і це були найбільші шоу у критих локаціях, що ми робили. Дуже цікаво розуміти, що після двадцяти років історії група у багатьох відношеннях є на своєму піку. Це щось таке, що я навіть не можу повністю осягнути.

Цей тур також достатньо тривалий. Як ви зберігаєте вмотивованість та позитивний погляд протягом всього цього часу?

Завдяки нагадуванню собі кожного дня, який привілей це ‒ робити таке Наприклад, у європейській частині нашого туру все було організовано просто прекрасно, ми мали навіть власну кухню і чудове планування до хвилини. Від нас вимагалося тільки вправно робити свою власну справу. Було достатнього вільного часу, що можна було витратити на розмови, читання хороших книг та перегляд кіно, YouTube. Дуже добре іноді провести таким чином деякий час та достатньо часто бути на зв’язку з домом.

Чи є щось таке, чого вам не вистачає з ранніх років Nightwish?

Так, безумовно. 15-20 років тому все здавалося новим. Ми не особливо уявляли, що ми робимо, отримали можливість побачити світ, вирушити до країн, де ніколи не були, зустріти різних людей, познайомитися з неймовірними культурами. Це почуття новизни з часом зникло, але й через роки ми досі насолоджуємося тим, чим займаємося. Так, ця первісна невинна іскра, коли ти граєш у новій країні вперше…

Є ще якісь країни, які ви ще хочете відвідати?

Наприклад, ми роками обговорюємо Ісландію. Ніколи там не грали. Також Південна Африка, ‒ було б добре. Та й інші країни на африканському континенті. Досі є такі країни, де ми ще хотіли б зіграти. Але повертаючись до вашого питання, ‒ так, багато що змінилося, але полум’я та пристрасть до створення і виконання музики не змінилися зовсім, вони з нами.

Круто це почути. Nightwish ‒ достатньо кінематографічна група (прим. про сценічні шоу). А яка ваша найулюбленіша частина поточного шоу?

Поточного шоу…знову, це мій особистий погляд, але мені дуже подобається грати The Greatest Show on Earth, можливо через мій «безлюдний острів» (прим. частина пісні, коли Туомас залишається один на сцені), а також через те, як структурні складові пісні поєднані з вогняними ефектами та зображенням на екранах. Це вершина шоу, на мою думку.

Як ви сказали, сетлист, що ви наразі виконуєте, досить глибокого занурюється у вашу дискографію. Було складно знову грати старі пісні?

Спогади ‒ цікава штука. Маю на увазі, ми з групою проводили репетиції двічі протягом двох тижнів і цього було достатньо. Було дивовижно просто. Весь процес зайняв близько місяця.

У лютому 2018-го ви сказали в інтерв’ю, що вже написано шість нових пісень для Nightwish. З того часу вам вдалося написати ще щось?

Так! Наразі всі пісні вже готові. В музичному плані. Я досі працюю з деякими текстами. Звичайно, процес аранжування та репетиції триватимуть місяці. Насправді це займе весь наступний рік. Але всі пісні, що увійдуть до нового альбому, з їх назвами, як і назва альбому, вже є. Тобто наразі залишилися аранжування та шліфування результату.

Чи є різниця у процесах створення пісень для Nightwish та інших ваших проектів, наприклад Auri? Ви маєте різні підходи до цього?

Насправді ні. Auri відрізняється тим, що це проект, де три людини одночасно створюють музику, а в Nightwish я завжди був головним автором пісень. Це, до речі, пішло на користь групі. Тож, ключова відмінність в цьому. Але як і чому я роблю пісні ‒ не відрізняється, чи це Nightwish, чи наприклад Scrooge-альбом (прим. Music Inspired by the Life and Times of Scrooge).

Що спонукало вас повернутися до більш акустичного стилю звучання?

Маєте на увазі Auri? Ми, троє членів групи, маємо спільне музичне бачення, захоплюємося акустичним, орієнтованим на кельтське, звучанням. Ніхто з нас не знав наперед, якими саме вийдуть пісні. Трой зробив якісь пісні, я зробив якісь пісні, Йоханна зробила якісь пісні, але ми не створювали попередньо якоїсь спільної концепції. Це був потік свідомості, і в результаті ми зрозуміли, що маємо одинадцять пісень, які звучать прекрасно.

Збираєтеся в тур?

Насправді, ми плануємо…це потребуватиме років. Я думаю, нам необхідно буде написати ще один альбом, перш ніж ми зможемо рушити в тур. Nightwish ‒ ключовий пріоритет наразі, та буде ним щонайменше протягом трьох наступних років наших життів. Так що ми говорили про приблизно 2021 рік. Я б дуже хотів поїхати з Auri в невеликий тур. Починаючи, напевне, з Фінляндії, Британії та Німеччини.

Додаткова інформація

  • Переклад: Станіслава Ярош
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Інтерв'ю & статті

Блоги фанів

Facebook