Увійти Зареєструватися

Вхід у аккаунт

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене
2e89225431c3f6741b7721c632d85dd9.jpg
f84f777d96e8ab67a514a9bda016a497.jpg
093d628311fa1f0b07bfb4e5fb4c0c47.jpg
Статті


Відповіді Флор Янсен на питання фанів

Додано: Ср., 05 жовт. 2016 Переглянуто (разів): 1510

Флор відповіла на свою порцію питань від фанатів.

1. Коли ти трясеш головою на концертах, у тебе відразу починається запаморочення? Якщо так, чи заважає це тобі співати?

Флор: Для мене найважливіше - це спів. Рухатися, звичайно, теж важливо, щоб оживити шоу, але це не повинно заважати співу. У мене немає запаморочень від хедбендінгу, але, коли на сцені дуже жарко, голова таки дещо паморочиться. Так само буває, коли ти різко встаєш. Для мене важливо контролювати дихання, що б я не робила. Це відноситься і до трясіння головою.

2. Мені хотілося б знати, наскільки складно почати співати. Напевно, дуже складно бути своїм власним інструментом. Що ти порадиш початківцям?

Флор: Чому це повинно обов'язково бути складним? Це може стати чимось більшим, якщо ти прив'язуєш до цього амбіції і очікування. Але просто співати? Я так і зробила! Я просто отримувала від цього задоволення і хотіла робити це частіше, коли "розпробувала", що то таке. Трохи пізніше я захотіла більшого, і дізналася, що можна вступити до консерваторії, якщо ти досить талановитий і готовий присвятити цьому все своє життя. Я була така молода, і могла лише слідувати за своїм серцем. Так я і вчинила. Почати співати не може бути складно! Правда, можуть бути непростими очікування, які ти або інші навколо тебе з цим пов'язують. Але я впевнена, що спів має приносити задоволення. Незалежно від амбіцій і/або таланту: перш за все - задоволення!

3. Твій відеоблог про переїзд до Фінляндії і успіхи в фінському здалися мені дуже цікавими. Чи можеш ти щось порадити мені, такій же людині з Голландії, яка збирається коли-небудь почати вивчати фінську?

Флор: Фінська - одна з найскладніших мов у світі. Звучить пафосно, але це просто факт. Не можна просто підчепити слово тут, слово там, а якщо ти завантажиш додаток на телефон, ти будеш знати хіба що слово kiitos (дякую) :) Фінська несхожа на інші мови, які ти знаєш - офіційна фінська використовується тільки офіційними особами і газетами. Вона сильно відрізняється від розмовної фінської, не кажучи вже про діалекти, які настільки різноманітні, що ти все одно сумніваєшся, зрозумів ти щось чи ні. Звичайно, її можна вивчити. Але я думаю (це думка, а не факт), що ти вивчиш її тільки тоді, коли переїдеш туди і будеш жити і дихати мовою 24/7. Я переїхала і непогано почала, але мене напружувало, що я "все ще" не можу осягнути більше, ніж дитячий рівень мови - після півтора року навчання (з-за кордону, ще не живучи там). Але потім я зустріла свого шведського хлопця. Складно вивчити цю мову, коли ти не говориш нею вдома, ще складніше - коли в твоє життя входить ще одна мова. Так що для мене все змінилося. Але якщо у тебе є мрія, їдь до Фінляндії! Щоб відчути мову, людей, культуру, бути, жити там. Мені це сподобалось! Це величезна зміна - залишити свою рідну країну і переїхати кудись, але мені це відкрило очі, і це було одним з кращих моїх вчинків в житті! Зараз я живу в Швеції, тому що я ніколи не зможу покинути північ. Для мене це була любов з першого погляду.

4. Тобі подобається міфологія інших культур? Якщо так, чи є культура, яку ти вважаєш улюбленою?

Флор: Я не так давно познайомилася з північної міфологією. Красиві історії про те, як була створена Земля (згідно цих історій, звичайно!), Про те, які боги що створили. У богів завжди людські емоції і конфлікти, як у всіх богів у всіх міфологіях. Мені завжди було цікаво, хто вирішив, що одна книга - міфологія (тобто неправда, просто міф), а інша - істина (Біблія, Коран і т. д.). Для мене вони всі є хорошими історіями про добро і зло. Я люблю з головою занурюватися в фантастичні історії, так що міфи саме для мене. Вони розширюють знання про ті країни, звідки вони походять, і це я теж дуже ціную.

5. Чи змінив документальний фільм про фанатів твою точку зору про твоє місце в світі і твоє культурне та громадське значення?

Флор: Мої погляди він не змінив, але, можливо, прояснив дещо. Кожен бачить моє місце в світі по-різному. Любов до Nightwish усіма теж відчувається по-різному. Мій внесок у все це кожен бачать і сприймає по-різному. Я це ще раз зрозуміла і, думаю, що це так чудово! Я можу бути тільки собою, і тим не менш, це по-різному відбивається в очах тих, хто на мене дивиться.

6. Який твій вокальний діапазон?

Флор: Коли я починала співати, у мене було три октави. Мені було складно співати нижче, а не вище. Здавалося, що мене обмежує тільки висота небес, і я експериментувала з висотою і гучністю звуку. Високий спів в різних стилях і використання різних технік ніколи не спадало мені на думку, поки я не почала вчитися і вивчати свій голос далі і далі. Співати нижче? Навіщо? :) Потім я знайшла свій нижчий і теплий регістр, і навчилася працювати з ним. Як співати різко або навіть гроулом? Я й гадки не мала, як це робити, у мене це не виходило, поки я не почала робити це наживо з After Forever. Я й гадки не мала, що я зробила і як повторити ще раз поза сценою. Я відкрила новий (тоді) вокальний метод датчанки Catherine Sadolin, який називався "Повна вокальна техніка". Це було після того, як я закінчила консерваторію. Це був перший вокальний метод, який я дійсно зрозуміла, і в ньому були пояснення і вправи для розщепленого співу і гроулінгу (та інших ефектів - все, на що здатний людський голос). Круто, тепер я можу це спробувати! Я люблю вокальні техніки. Я вважаю себе трохи божевільною, коли мова заходить про них, тому новий виклик був прийнятий. Я почала його відчувати і незабаром знайшла ключ до своїх голосових зв'язок. Який мій діапазон тепер? 4 октави. Але що це говорить про голос? Нічого... у голосу немає знака якості! :)

7. Напевно, ти отримуєш багато подарунків від фанатів з усього світу. Які подарунки вони дарують, який був самий дивний, найкрасивіший і т.д.?

Флор: Дійсно, ми отримуємо багато милих подарунків. Всі вони несуть щось особисте. Вони походять з країни, де ми знаходимося, і/або зроблені своїми руками. Тому кожен подарунок - особливий, і я не можу виділити якийсь один. Іноді люди раптово вирішують подарувати мені що-небудь і знімають щось з себе. Прикраса або навіть одяг. Іноді діти годинами малюють для мене щось, і гордий батько разом з найчастіше збентеженою дитиною приходять і дарують мені малюнок. Деякі дорослі, в яких ще не вмерло дитинство, роблять те ж саме і дарують мені свої твори ручної роботи. Хіба це не дивно, не красиво і не чудово? Я дійсно вдячна за всю любов, що отримую!

8. Чому ви зробили нижчою тональність в піснях з альбомів до Century Child (She Is My Sin)?

Всі старі пісні виконуються на тон нижче, тому що більш пізній матеріал записувався в "ре", а ранній - в "мі". Щоб уникнути зайвих гітар і бас-гітар і змін в партії клавішних, ми просто граємо старі пісні нижче.

9. Які твої улюблені продукти і бренди для макіяжу та манікюру?

Флор: Будь-який бренд, який не проводить випробувань на тваринах. У мене немає улюблених - все, що добре виглядає і залишається на моєму обличчі, навіть коли пекельно спекотно, і я трясу головою дві години поспіль. Мені подобається макіяж, але я люблю обходитися без нього. Я відчула свободу, коли виявила, що моя "природна" особистість теж красива, і не потребує нічого, щоб виглядати ще гарніше. Ми всі виглядаємо приголомшливо без макіяжу! Використовувати його весело, так. Але мені не подобається стереотип, що жінка може бути красивою тільки із шаром штукатурки на обличчі.

10. У тебе є улюблені дизайнери одягу або магазини, чи ти отримуєш натхнення від інших речей, щоб створювати власні предмети одягу?

Флор: У мене немає улюблених. Мода мені здається виснажливою, вона змінюється, як вітер. Молоді люди відчувають себе зобов'язаними підлаштовуватися під це безумство, особливо молоді дівчата підпадають під цей вплив. Виглядай струнко, носи це, використовуй таку косметику, роби таку зачіску... пффф... відфотошоплені фотографії жінок, які витрачають своє життя на те, щоб добре виглядати, несуть в собі масу посилань, які не мають ніякого відношення до пари штанів або симпатичної футболки. Тож модно те, що підходить ТОБІ! :)

Що стосується моїх сценічних костюмів: вони повинні сидіти на мені добре. На моєму тілі, з усіма його перевагами і недоліками. У них має бути зручно рухатися, я повинна дихати вільно. Вони повинні бути жіночними і крутими. Вони можуть бути будь-якого кольору і з будь-якої тканини. І вони будуть змінюватися з роками, тому що я теж змінююся :)

11. Чи давав тобі хтось таку пораду, яку ти запам'ятала, і вона тобі дуже допомогла?

Флор: Мої дорогі батьки дали мені багато порад, які я запам'ятала, і я їм назавжди вдячна за їх батьківський нагляд. І людина, яка мікшувала наш другий альбом After Forever, Оскар Холлман, дала мені одну пораду, яку я ніколи не забуду. Він сказав мені, що ми можемо сяяти (як люди і як творчі особистості) тільки тоді, коли працюємо з правильними людьми. Ми повинні оточити себе ними, щоб побудувати сітку безпеки навколо себе, поки ми пробираємося крізь життя. Відчуваючи себе в безпеці, ми залишаємося відкритими, крихкими, справжніми. Відчуваючи себе в безпеці, ми можемо вічно залишатися художниками. Без цього ми втрачаємо своє сяйво і вигораємо. Оскільки зі мною таке траплялося, я знаю, що це правда. Я знайшла себе через якийсь час - після того, як виявила свою "сітку безпеки" з приголомшливих людей, яких я люблю і яким я довіряю. Я ніколи не забуду його метафору, він настільки правий!

12. Ти коли-небудь напишеш книгу? Про що, в якому жанрі?

Флор: Хороше питання :) Я б дуже хотіла і завжди думала про це десь підсвідомо. Я люблю читати і завжди захоплююся добре написаними книгами. Це приголомшливе мистецтво, про яке я не маю ні найменшого поняття, але яким я дуже цікавлюся. Може, коли-небудь я напишу фентезі-книгу. У мене бурхлива уява, ха-ха. Я також думаю про автобіографію. Але давайте повернемося до цього питання, коли я згорнуся в своєму кріслі в 85-річному віці, і мені буде що розповісти :)

13. Ти коли-небудь мінялася місцями зі своєю сестрою? Ви дуже схожі.

Флор: Дійсно, на перший погляд ми з Ірен схожі. Але якщо поглянути ще раз, можна побачити, що ми настільки ж різні, наскільки схожі, і тому ні, ми ніколи не мінялися місцями. Ще ми дуже різні особистості, і нас легко можна відрізнити, навіть не дивлячись на нас. Ви коли-небудь помічали, що у мене блакитні очі, а у Ірен карі? Що вона вища за мене? Що моє волосся довше на 25 см, а її хвилясте? І так, у нас волосся зовсім різного кольору :) Наші голоси теж різні і схожі одночасно, як і наша зовнішність. Вони добре звучать разом - тому так круто разом співати!

14. Коли ти якийсь час не виступаєш, ти робиш перерви в співі, або весь час тренуєшся?

Флор: Спів для мене не заняття, а спосіб життя. Я дихаю, я їм, я співаю :) Іноді я тренуюсь, решту часу я просто співаю. Для задоволення і тому що мені це необхідно, так само, як мені необхідно їсти.

15. Чи є у тебе як у співачки якісь цілі, яких ти хочеш досягти?

Флор: У мене немає мети, але я впевнена, що я весь час вчуся і зростаю, змінююся з віком. Моє справжнє прагнення - робити це і мати можливість співати до останнього подиху.

16. Скільки (у відсотках) таланту і скільки практики в хорошому виступі?

Флор: У цій відповіді немає абсолютної істини і фактів. Чисті відчуття. Якщо ти дуже талановитий, практика тобі не потрібна, але досвід зробить з хорошого шоу чудове. Якщо таланту менше, допоможе більша кількість практики. Але практика без таланту ні до чого не приведе.

17. Чи можемо ми очікувати, що ти в найближчому майбутньому зіграєш на флейті на концерті? Може бути, дует з Троєм?

Флор: Коли Трой грає на стількох інструментах на такому приголомшливому рівні, я не бачу необхідності в моїй грі на флейті, лиш тому що я можу.

18. За якими голландськими речами ти сумуєш тепер, коли живеш за кордоном?

Флор: Голландські речі? Це не речі, я сумую за людьми. Я сумую за сім'єю, друзями і собакою... І іноді я мрію, щоб усі країни були такими ж маленькими, як Нідерланди, щоб не було великих відстаней. Але за заторами в такій маленькій країні з 17-мільйонним населенням я точно сумувати не буду. Привіт Швеції (і Фінляндії) з їхніми сільськими дорогами і спокійним рухом (і спокійними водіями)!

19. Я недавно почав  брати уроки з класичного вокалу, і мені вони подобаються, але я боюся, що це призведе до того, що я буду співати все в класичній манері. Що ти порадиш мені зробити, щоб мати можливість підлаштовувати свій голос під різні музичні жанри?

Флор: Знайди вчителя, який би викладав "Повну вокальну техніку". Це єдиний вокальний метод, який, як мені здається, пропонує найбільш різноманітне вивчення голосу. І пробуй різні речі самостійно. Це ТВІЙ голос, і він не зламається, якщо ти будеш експериментувати і виходити із зони комфорту :)

20. Який найгірший жарт про своє ім'я ти чула?

Флор: Вони всі приблизно однакові, оскільки в англійській мові у мого імені тільки два значення (поверх будівлі і підлога). Я пам'ятаю один випадок в Штатах, коли я заселялася в готель, і дама на рецепції підняла брови і запитала: "Флор? Це ваше справжнє ім'я?". Я відповіла ствердно, і сказала, що я розумію міжнародне нерозуміння цього імені :) Вона посміхнулася і сказала "Флор... Я запам'ятаю це ім'я". Нічого особливого, але те, як вона це сказала і як вона при цьому виглядала, було просто сміховинним. Знову ж таки, це голландське ім'я. Нормальне. Є багато імен, які нормально звучать тільки в твоїй країні, і мені це подобається. Є своя чарівність в тому, щоб мати типове ім'я зі своєї країни. Особливо зараз, коли я багато подорожую і живу в іншій країні, це має для мене більше значення. Це надає тобі унікальності.

21. Я вчуся на доглядача за тваринами, і для цієї роботи мені потрібно бути в хорошій фізичній формі. Я вважаю, що ти - хороший приклад сильної і здорової людини. Питання таке: як ти розробляєш свої м'язи? Ти тренуєшся регулярно або коли у тебе є настрій? І якщо у тебе є маленькі поради для тренувань, мені вони теж цікаві!

Флор: Кожному так чи інакше потрібно його тіло, і кожен повинен тренуватися. Це не означає, що я вважаю, що ми всі повинні виглядати як Арнольд Шварценегер :) Я маю на увазі, що це краще впливає на твоє загальне здоров'я, у тебе з'являється більше енергії, ти можеш впоратися з ударом краще (з хворобою, нещасним випадком, а не зі справжнім ударом) і вік прийде з меншими труднощами. Це весело? Кому як. Мені це подобається! Але факт є факт - твоє здоров'я поліпшується. Ключ до цього - гарне харчування, регулярні тренування і достатній сон. Іноді - погане харчування і занадто багато випивки, тому що так ти переживеш труднощі легше, і тому що тобі потрібне розслаблення.

Я не можу сказати, що підійде тобі. Іди в спортзал і зрозумій це... Хороший тренер допоможе попередити спортивні травми. У мене є додаток на телефоні, який я використовую для різноманітних тренувань. Він називається Nike training. Для мене важливо мати можливість тренуватися де завгодно. Я також люблю йогу і прогулянки в лісі. Раніше я бігала, але потім я зрозуміла, що не створена для бігу. Нічого страшного, є ще багато варіантів. Успіхів! І пам'ятай: краще 10 хвилин кожен день, ніж 2 години раз на тиждень!

22. Ти коли-небудь думала про те, щоб продати той свій довгий жакет, який ти надягала на Уемблі? Він такий класний! Я б що завгодно заплатила за такий жакет! (Ок, я студент, тому у мене є обмеження, ха-ха!)

Флор: Взагалі так... Я думала про те, щоб продати "старі" концертні костюми та аксесуари, щоб зібрати гроші для хорошої мети. Мені потрібен час, щоб це організувати і знайти найкращу мету. Їх так багато! Можливо, буде кілька цілей. Хотілося б мати уявлення про бюджет! У тебе є ідеї для хорошої мети?

23. Чи захоплює тебе що-небудь в науці особливо?

Флор: Найбільше мене вразило, що наука в усьому навколо нас. Це невід'ємна частина нашого повсякденного життя. Бачити це, усвідомлювати це, відчувати це було надзвичайно. Я це вважала само собою зрозумілим. Крім цього - той факт, що вона на піку розвитку. Кожен день яскраві уми відкривають приголомшливі речі. Саме вчені приносять світу хороші новини. Ми знайшли щось краще, ліки проти чогось, або задля чогось, відкрили щось нове, і т.д. Я б хотіла, щоб у звичайних новинах розповідали більше про ці дива. Це було б позитивною альтернативою новин, які розповідають лише про людські втрати в війнах, злочинах і т.д.

24. Що конкретно відбувається в "The Greatest Show On Earth", коли ти співаєш частину з "The cosmic law of gravity ..."? Я так звик, що ти сповнена енергії на сцені, що мені завжди кидається в очі, коли ти завмираєш під час виконання цих рядків наживо.

Флор: Ха-ха, ну... Я використовую цей монотонний голос робота. Це не я. Це голос космосу. Щоб уявити це, мені було б дивно носитися по сцені, дивлячись в очі гурту і фанатам переді мною.

25. Що тобі було від твоїх друзів по Nightwish за той дует з Тар'єю?

Флор: Нічого. І єдина причина, через яку я відповідаю на це питання - нас усіх ТАК дістало все це безперервне дитсадкове лайно навколо групи і Тар'ї. Група хотіла мені і Тар'ї добра і, насправді, передала їй вітання. Як нормальні, дорослі люди.

26. Здається, дискусія про вокалісток триватиме вічно. Ти сподіваєшся, що вона закінчиться, або ти просто навчилася жити з цим?

Флор: Ми живемо з цим, тому що кожен має право на свою думку, і почуття повинні бути висловлені. Але тим не менш, інтернет став таким жахливим місцем через це! Ми просунулися вперед, ми в такому стані не перший рік. Навіщо махати кулаками? Припиніть, перестаньте реагувати на інших, вдихніть і приєднуйтесь до нашого сьогодення :)
Гарненького потроху! :)

27. Скільки у тебе табличок "обережно: волога підлога!" ( 'Caution wet floor')? У тебе є така китайською?

Флор: Ха, багато! Але китайської немає, може бути, мені потрібно буде здибати таку, коли я наступного разу там опинюся.

28. Чай або кава?

Флор: Кава зранку, чай вдень і ввечері.

29. Ти ранкова чи нічна людина?

Флор: Ранкова.

30. Солодка їжа або гостра?

Флор: Гостра.

31. Ти плануєш або дієш навмання?

Флор: Планую.

32. Взимку ти б швидше вирушила кататися на лижах або залишилася б вдома з гарною книгою?

Флор: І те, і інше.

33. Кішки або собаки?

Флор: Собаки. Але якби не потрібно було вибирати - і ті, і інші хороші :)

34. Пласка підошва або підбори?

Флор: Пласка. Я любила підбори, але я переросла їх. З моїм зростом в 1,81 м мені все одно не потрібні підбори, я просто вважаю, що вони красиві. Але ноги і все тіло не згодні з модою :)

35. Що ти думаєш про бороду Марко?

Флор: О, важливе питання, ха-ха :) Ну ... якби я була блондинкою... і чоловіком... я б ТАК заздрила! Але я жінка. Тому я проводжу годину, накладаючи макіяж і вкладаючи зачіску. Потім приходить Марко, пару раз розчісує бороду, одягає бас-гітару і готовий йти... виглядаючи при цьому пекельно круто! Дідько!!!

Додаткова інформація

  • Переклад: Олена Деркач, Анастасія Руденька
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Інтерв'ю & статті


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/ingyaroslav/data/www/nightwish.com.ua/templates/nighthearts/html/mod_bt_contentshowcase/themes/accordion/accordion.php on line 827

Блоги фанів

Facebook