Увійти Зареєструватися

Вхід у аккаунт

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене
2e89225431c3f6741b7721c632d85dd9.jpg
f84f777d96e8ab67a514a9bda016a497.jpg
093d628311fa1f0b07bfb4e5fb4c0c47.jpg
Статті


Відповіді Марко Хієтали на питання фанів

Додано: Чт., 13 жовт. 2016 Переглянуто (разів): 1357

Ще один учасник Nightwish знайшов час відповісти на поставлені раніше питання. "Інтерв'ю" вийшло трохи незвичним, оскільки Марко також вирішив відповісти на питання, що зачіпають сучасні проблеми європейського суспільства і політики.

1. Мені цікаво дізнатися, чи траплялися кумедні історії, пов'язані з твоєї бородою: вона застрявала де-небудь, чи складно за нею піклуватися?

Марко: Коли я заводжу кінчики бороди за вуха, то виглядаю як капітан Ахаб з дивними бакенбардами. Часом я так роблю, щоб виглядати досить дивно і не бути упізнаним. Одного разу, мені так навіть довелося працювати. Всі види догляду за чоловічою зовнішністю, на мою думку, метросексуальні і не приносять користі. Особливо, коли хлопець уже стає сивим і більш харизматичним (я сподіваюся). Ліва частина моєї бороди відростає трохи швидше правої, і тому іноді я підпалюю її запальничкою. Ножиці - це типове знаряддя перукаря, а значить, це метросексуальна річ. А я брутальний мужик!

2. Дай якусь пораду тим, хто хоче присвятити себе музиці.

Марко: Йти вперед, рухатися до успіху. Віддаватися їй повністю. Ні на що не розраховувати.

3. Я чув, що одного разу ти хотів би написати книгу. Чи залишилися твої плани незмінними? В якому жанрі була б ця книга?

Марко: У мене є ідеї і деякі нариси про дещо фантастичне. У стилі Грідмарк, я думаю. Але тепер мені потрібно запастися терпінням, якщо я хочу одного разу завершити цю справу.

4. Туомас завжди говорить, що все для альбомів пише сам, і це щось на зразок "щоденника його душі". Як ти ставишся до подібного? Чи є твої пісні, які відображають твій власний стан, думки або ти вважаєш за краще не ділитися своїм особистим життям з аудиторією?

Марко: Все, що я пишу, теж дуже особисте. Все, що я читаю, чую, бачу - це все має свій вплив на музику і лірику. Час, в який ми живемо - теж. Я використовую багато метафор, алегорій, як оповідач. Складно судити об'єктивно про роботу твого близького друга або про себе самого.

5. Я завжди вважав, що твій співочий голос абсолютно унікальний (в хорошому сенсі), особливо на високих нотах. Це у тебе від природи або ж ти довго працював, щоб досягти такого звучання?

Марко: Повинен сказати, що велика частина мого звучання далася мені від природи і ще - це, великою мірою, результат прослуховування альбомів і пісень, коли я був підлітком. Це був невідомий мені фундамент мого голосу. Уроки, які я брав у вищій школі, допомогли мені зробити мій голос більш розслабленим і об'ємним.

6. Якби ти вибирав пісню, щоб відправити її в космос як повідомлення для позаземних цивілізацій, що це була б за пісня і чому?

Марко: Beatles "I Am The Walrus". І подивитися, які би вони з неї зробили висновки...

7. Що ти думаєш про фанатську творчість? Про якісь присвячення комусь, час, витрачений на створення артів, гроші, витрачені на мерч і т.д.?

Марко: У мене були герої, коли я був підлітком. Я був божевільним фанатом спортсменів, вокалістів і письменників. Коли я говорю "письменники", я маю на увазі і романістів. Я колекціонував книги. Я десь неймовірним чином знаходив сингли з малозрозумілими бі-сайдами і бутлеги з концертів деяких музикантів. Я малював обкладинки альбомів і дивні інструменти. Так що, я розумію, звідки це береться, починається і яким чином розвивається. Ці герої також надихнули мене грати і писати музику, тексти пісень і короткі розповіді. І все це росло разом зі мною. Для деяких людей я і мої друзі з гурту - це ті самі герої. Ви можете відчувати величезну вдячність. Шанувальники купують альбоми та квитки на наші концерти. І саме завдяки фанам ми продовжуємо створювати і записувати нашу музику. Це ті люди, заради яких ми робимо шоу. І всі ми отримуємо величезну віддачу від нашої публіки, що насолоджується нашою музикою і бачить нас. Немає нічого кращого, на мій погляд. Дякуємо.

8. Якби на один день ти міг б виявитися іншим музикантом Nightwish, то хто б це був і чому.

Марко: Флор. Було б цікаво подивитися, як це бути жінкою. Вона також наймолодша в групі і, ймовірно, вона єдина, хто знаходиться у відмінному фізичному стані. Але я б пропустив поточну вагітність. Я хочу знову відриватися на вечірках як маніяк!

9. Чи є у тебе які-небудь поради для початківців басистів?

Марко: Грати на межі своїх можливостей, з усією напруженістю, вичавлювати з себе все - найважливіша річ, яку ви можете від мене про це дізнатися.

10. Чи думаєш ти знову грати кавери на концертах Nightwish? Твій кавер на "Planet Caravan" (Black Sabbath) дивний, і він буде дуже круто виглядати на шоу!

Марко: У Nightwish багато власного матеріалу зараз, так що ми не плануємо робити кавери поки що. Це не непохитне рішення, якщо загадувати наперед, то ймовірно, ми могли б зробити щось в майбутньому. Це дуже мило з вашого боку - нагадати мені про Planet Caravan. Така проста пісенька була б відкрита для безлічі аранжувань.

11. Ти багато подорожуєш по роботі, чи подобається тобі подорожувати на відпочинку з сім'єю? Або ти віддаєш перевагу відпустці удома?

Марко: Я однаково люблю і подорожі, і лінощі у себе вдома. Якщо я повернувся з туру, то я вважаю за краще провести деякий час на своєму власному дивані.

12. Було кумедно спостерігати за тим, як Самі грає разом з групою?

Марко: Так, це реально круто! То була безцінна можливість побачити гурт з усіма екранами і т. д. із залу, мов глядач.

13. Якщо би ти міг жити в іншому столітті, то в якому?

Марко: У будь-якому столітті, в якому ми нарешті змогли б знайти іншу розумну форму життя у Всесвіті. Правда, я не впевнений, що вони виявляться дуже ввічливими...

14. Раніше ти казав, що любиш відеоігри. В яку гру ти граєш зараз?

Марко: Вдома я граю в Witcher 3, а в дорозі в основному розважаю себе книгами.

15. Чи є у тебе ще якісь мрії / бажання, які хотілося б виконати?

Марко: Зустрітися з представниками розумних позаземних цивілізацій, так само, як я зустрічаюсь з людьми.

16. Ти виступаєш в ролі ще одного композитора в деяких піснях Nightwish. Чи відчував ти щось особливе, коли ці пісні виходили в якості синглу, або ж з’являлися в сет-листах?

Марко: Все робилося "на суспільних засадах", і для вибору пісні для синглу або сет-листа потрібно бути максимально об'єктивним, щоб вибрати те, що буде реально працювати. Незалежно від того, хто що написав. І в основному я щасливий просто грати будь-які пісні наживо. Це дозволяє найкращим чином відчути взаємозв'язок між гуртом і аудиторією.

17. Чи відчуваєш ти страх перед аудиторією?

Марко: Ні. Мені не дозволяє хвилювання.

18. Яку стару пісню ти хотів би повернути?

Марко: Devil And The Deep Dark Ocean.

19. Якщо брати до уваги всі альбоми Nightwish, то який бонус-трек твій улюблений?

Марко: Lagoon. Через те, що вона сильно відрізняється від іншого нашого матеріалу.

20. Чому ти завжди граєш в гітарному ладі Drop С, а не в Standard D як Емппу?

Марко: Насправді, я граю в обох. У Standard D теж, але я використовую hipshot тюнер, яким я можу знижувати його до C на деяких піснях. Можете подивитись, як все це виглядає в інтернеті, просто наберіть в пошуковому рядку "hipshot tuner".

21. Я не знаю, чи цікавишся ти "Піснею льоду і полум'я" (книгами або серіалом), але якщо цікавишся, то який будинок (сімейство) ти би собі вибрав? І чи став би престол в кінці твоїм?

Марко: Я читав книги і бачив серіал. Я б створив свій власний будинок серед північних білих ходоків. Я б позбувся людської зарази, поїдаючи їх, і замінив би залізний престол на фарфоровий.

22. Ти більше цікавишся минулим чи тобі цікавіше дізнатися, як світ виглядатиме через 150 років?

Марко: Треба вчися на минулому, але йти в майбутнє. 99% хороших новин сьогодні приходять зі світу науки. Простежте за цим, і ви переконаєтеся в тому, що я маю рацію. Альтернативні джерела енергії, нанотехнології, медицина, хірургічні імплантати та здоров'я, хімія...

Наші західні цінності людського життя і гідності - відносно нові речі для когось навіть до цих пір. Ми говоримо про біженців, іслам та небезпечні політичні ідеї - ми боїмося цього. Давайте повернемося на пару сотень років тому і побачимо, що ми, західні християни, вбили і поневолили незліченну кількість африканців, індійців... не кажучи вже про хрестові походи, інквізицію. Чи повинні ми допомагати будь-якому прибульцю з цього середньовіччя наших днів знайти свій шлях у нашому світі?

Економічна політика нашої західної цивілізації також безпосередньо відповідальна за більшу частину наполегливого невігластва в третьому світі. Неосвічені люди і корумповані уряди заохочують наявність дешевої робочої сили і дешевих матеріалів. Неосвічені люди, люди, захоплені теократіями, сприяють появі фанатиків. Говорячи про корумповані теократичні уряди, я маю на увазі і наші. У наші дні вони хіба що краще продають речі, ніж захищають нас. Західна демократія зазнала поразки. Політичні структури в ці дні вже не здатні чути людей і піклуватися про них. Зараз вони створені, щоб зберігати свої власні структури і бездушно боротися за гроші і владу.

Так що мені набагато цікавіше подивитися, як все буде виглядати через 150 років. Чи буде у нас найкраще місце для всіх чи просто порожнеча? І чи буде це краще для нашої планети.

23. Якби ти міг володіти супер-здатністю, то що б це було?

Марко: Відповім суто егоїстично - можливість стискати або ж розтягувати час. Я б отримував повноцінний нічний сон завжди, коли я перебуваю в турі. Мені б не довелося чекати в готелях, автобусах, за лаштунками, черги б в аеропортах проходили за секунду. Самі перельоти були б в пару секунд. Я міг би закінчити книгу або фільм у свій вільний час. Я б зробив доопрацювання вокалу для нашого живого DVD без порушення термінів. І секс був би повіііііільним...

Після цього я міг би почати принизливе викриття корпоративних психопатів. Отака благородна справа!

Додаткова інформація

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Інтерв'ю & статті

Блоги фанів

Facebook